Published On: 23 Tetor, 2016

KOMPLEKSI MEMORIAL NË PREKAZ VEND, I FALJEVE E LUTJEVE, TË KOMBEVE QË DUAN LIRINË!

-Ashtu,siq dihet besimtarët e ndryshem,që kanë për vende të tyre të shejta,si Mekën,Medinën,Vatikanin dhe vendet e tjera. Prekazi,e familja Emblematike Jashari,me sakrificen e vetë të bërë,për Liri dhe të drejta të Shqipëtarve nën Okupimin Serb. -Familja Emblematike JASHARI,si dhe Daja i tyre Osman Geci janë,sinonime të bashkëdyzimit të dy familjeve Patriotike,familje të cilat,dhanë shembullin ma të mirë që mund të ipet për LIRI,se nëse dëshiron dhe punon për Liri,ska Forcë dhe Fuqi që mundet të ndalë,vullnetin tënd për Liri dhe të drejta tuaja. -Familja Emblematike,Jashari,daja Osman dhe të tjerët,me sakrificën e tyre,arritën ta thyejnë Mitin e Serbisë së pamposhtur Mit,i krijuar nga Serbia dhe instaluar nga Politika shqipëtare e kohës,e cila vepronte në Kosovë.mit i cili zbrazi Kosovën gjatë viteve 90′,mit i cili arriti të fuste frigën në palcë qytetarve vendorë. Sa,një Milicë serbë,arrinte të kontrollonte dhe mirëmbante në kontrollë fshatra të tërë,normalishtë me bashkëpuntoret shqipëfoles! -Me 05/06 e 07 marsin 1998,njëhere e përgjithmonë u Thye MITI SE NUK LUFTOHET KUNDËR SERBISË ! Athua vallë,çfarë Uragani Shpërthyes,çfarë Energjie Pozitive, theu kët mit të rrejshëm,të futur me vite të tëra,në palcën e qytetarit Shqipëtarë,se Serbia,për 24 h,na e kallë Kosovën,pra Serbia nuk mundi që ta kallë një familje për 24 h,por ju nevoiten 72 h ! -Pra Familja Emblematike JASHARI,daja Osman dhe të tjerët u bënë Rreze të para të Lirisë,sikurse qiriri i Naim Frashërit për Shqipëtaret,sepse nuk ishte e vërtetë se Serbia mund të djegë Kosovën për 24 h,ishte e vërtet se,Serbia ishte më e fortë se ne,ushtarakishtë dhe numerikishtë,mirpo NE nuk ishim jetima,kishim Shtetin Amë-Shqipërinë,dhe nuk do të ishte një Luftë e Serbisë me Shqiptarët e Kosovës,por do të ishte një Luftë Shqiptaro-Serbe,me Involvime edhe në regjion e më gjerë! -Andaj për fund ,edhe njëhere,KOMPLEKSI MEMORIAL NË PREKAZ,ËSHTË VEND,I FALJEVE E LUTJEVE,TË KOMBEVE QË E DUAN,DHE LUFTOJNË PËR LIRINË !

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...