Published On: 18 Janar, 2016

Kompanitë që bartin kufoma, reklamojnë biznesin e tyre nëpër koridoret e QKUK-ës

  • Kompanitë të cilat bartin kufoma po shfrytëzojnë dritaret e korridoreve të klinikave të QKUK-së për t’i vendosur shpalljet e tyre, që sipas profesionistëve shëndetësorë, janë me porosi morbide

Edhe pse reklamimi brenda hapësirave spitalore është i ndaluar, janë kompanitë që transportojnë kufomat ato që po bëjnë një garë të pazakontë duke vendosur reklamat e tyre në klinikat ku pacientët janë në luftë me vdekjen.

Klinika Intensive është njëra nga klinikat ku vdekshmëria është mjaft e madhe, e dritaret e korridoreve të kësaj klinike po shfrytëzohen nga kompanitë e transportit për reklamim.

Është kompania “Ngushëllimi” ajo që në korridorin ndërmjet Ortopedisë dhe Intensives në QKUK ka vendosur reklamat e saj, ku përveç për transportin e kufomave kjo kompani njofton se kryen edhe shërbime tjera mortore.

“Kryejmë transportin e kufomave, arkivole, kurora, dërrasa, qefin, piramida, organizojmë ceremonitë mortore”, shkruan në shpalljen e kompanisë “Ngushëllimi”, ku poshtë saj janë të vendosur edhe dy numra telefoni.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...