Published On: 29 Mars, 2016

“Komisioni për demarkacionin, antikushtetues”

Haradinaj ka thënë se krijimi i komisionit nga presidentja për demarkacionin është antikushtetues. Megjithatë, ai ka thënë se Aleanca e ka mirëpritur atë, madje kujton edhe takimin që kishin me Presidenten.

Ai ka thënë se do të presin vlerësimin e tyre, duke shpresuar në pavarësinë politike të komisionit, në të kundërtën prapë do të dalin në rrugë.

“Besojmë shumë se ekspertët ndërkombëtarë do ta vërtetojnë kauzën tonë. Po flasim për territor tepër të madh. Kam luftuar për këtë vend dhe nuk e lëshojmë asnjë pjesë”, ka thënë ai.

Haradinaj: Për t’i fituar zgjedhjet, duhet të kemi një listë të përbashkët

Haradinaj ka thënë se Aleanca është e gatshme të shkojë me një listë të përbashkët në zgjedhje, edhe pse, sipas tij, është ende shumë herët të diskutohet për të.

“Nuk ka diçka konkrete, por nëse shkojmë me një listë të përbashkët, zgjedhjet i fiton blloku opozitar”, ka theksuar Haradinaj.
Sa i përket kthimit në Kuvend, ai ka përsëritur se do të kthehen nëse Forcat e Sigurisë së Kosovës do të hidhen në votim ose në rast të shpërbërjes së Kuvendit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...