Published On: 11 Nëntor, 2016

Komisioneri Hanh dhe Lunacek takojnë liderët kosovarë në një takim të përbashkët (Foto)

Liderët politikë dhe institucional të Kosovës janë mbledhur në një takim të përbashkët me komisionerin e BE-së për Zgjerim, Johanes Hahn.

Në takim po marrin pjesë Kadri Veseli, PDK, Isa Mustafa, LDK, Visar Ymeri, VV, Ramush Haradinaj, AAK dhe Jakup Krasniqi, Nisma dhe raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunacek.

 Temë e këtij takimi të jashtëzakonshëm është ratifikimi i demarkacionit dhe krijimi i kushteve që kosovarët sa më parë të lëvizin lirishëm në BE.

Po ashtu, në takim pritet të flitet edhe për themelimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...