Published On: 13 Qershor, 2016

Kombëtarja nis përgatitjet anti-Francë

Kombëtarja shqiptare ka zbritur në fushën e “Ives le Jannou” në Perros Guirec për të nisur përgatitjet për ndeshjen e dytë të grupit, atë kundër Francës.

Të dielën kishte dy seanca stërvitore, një paradite dhe një pasdite, ndërsa kishte edhe një mbledhje për të analizuar gabimet në mbrojtje ndaj Zvicrës dhe që ato të mos përsëriten me Francën

Paradite, stafi teknik u mjaftua me ushtrime shkrydhëse dhe rikuperuese në palestër për titullarët, ndërsa për pjesën tjetër u zhvilluan ushtrime me ngarkesë më të lartë fizike.

Në seancën e pasdites, skuadra u nda në dy grupe në pjesën e parë të stërvitjes, me titullarët që vijuan ushtrimet shkrydhëse me përgatitësin atletik Bele, ndërsa Tramezzani u përqendrua te lojtarët që luajtën pak ose aspak ndaj Zvicrës, shkruan TCH.

Ndërkohë, pas 15 minutëshit ku ishin të pranishëm edhe kamerat, De Biasi u përqendrua në ushtrimet taktike, sidomos në fazën mbrojtëse, ku duhet të vendosë se cili do të luajë përkrah Mavrajt në qendër në mungesë të Lorik Canës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...