Published On: 23 Qershor, 2016

Kombëtarja bën bashkë pozitë e opozitë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, me ftesë të homologut nga Shqipëria, Edi Rama, mori pjesë në darkën solemne të shtruar nga Qeveria e Shqipërisë për nder të arritjes në Atdhe të Ekipit Kombëtar Shqiptar nga Kampionati Evropian i Futbollit, “Francë 2016”.

Në këtë darkë, të pranishëm ishin edhe përfaqësuesit e partive opozitare në vend, Visar Ymeri e Ramush Haradinaj dhe përfaqësues të partive dhe personalitete të tjera.

 Kryeministri Isa Mustafa përshëndeti të gjithë lojtarët e Kombëtares, duke shprehur respektin e popullit dhe të institucioneve të Kosovës me Kombëtaren Shqiptare, për atë që ka demonstruar në Francë, ku me dinjitetin e dëshmuar bënë krenar të gjithë shqiptarët.

Në një njoftim për media, thuhet se kryeministri Mustafa ka shprehur konsiderata për tifozët shqiptarë për përkrahjen e tyre shembullore.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...