Published On: 2 Shkurt, 2016

KOMANDANTI SUPREM I FORCAVE ALEATE PËR EVROPË VIZITON KOSOVËN

Gjenerali Philip Breedlove, komandant Suprem i Forcave Aleate për Evropë (SACEUR), do ta vizitojë të enjten Kosovën. Gjeneralin Philip Breedlove, së bashku me gjeneral-majorin Guglielmo Luigi Miglietta, komandant i KFOR-it, do ta kenë vonë pasdite edhe një konferencë për shtyp në shtabin qendror të KFOR-it, kampin “Film City”, njoftron KFOR-i.
Komandanti Suprem i Forcave Aleate për Evropë do të diskutojë gjatë vizitës në Kosovë me për misionin e KFOR-it dhe operacionet e NATO-s. Po ashtu pritet që ai ta diskutojë edhe çështjen e transformimit të FSK-së në ushtri. Shqiptari.eu

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...