Published On: 5 Prill, 2016

Komandanti i NATO-s në Evropë i shqetësuar: Putini ka krijuar ushtri të fuqishme

  • Komandanti i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, Gjenarali Philip Breedlove, tha se aleanca duhet të rritë praninë ushtarake në Evropën Lindore dhe vendet Baltike kundër kërcënimit të Rusisë.

Gjenerali amerikan për televizionin estonez ERR tha se presidenti rus Vladimir Putin ka një ushtri të fuqishme. Breedlove theksoi se ushtarët rusë e kanë treguar veten në Siri dhe në Ukrainë.

“Putin në pesë vitet e fundit ka kryer një investim të madh në ushtri. Gjithashtu Rusia ka forcë dhe kapacitetet raketore. Anijet dhe nëndetëset janë të pajisur me raketa”, tha Breedlove.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...