Published On: 22 Janar, 2016

Komandanti i KFOR-it: Jemi këtu për të ruajtur paqen, Policia po punojnë si duhet

Kusari-Lila e ka njoftuar komandantin për punën, të arriturat dhe për sfidat me të cilat përballet Komuna e Gjakovës.

“Një prej aspekteve më të rëndësishme në të cilën jemi fokusuar që të punojmë qysh prej ardhjes time në qeverisje të nivelit lokal, kanë qenë programet zhvillimore në fusha të ndryshme të infrastrukturës bazike dhe ekonomisë, për një zhvillim të qëndrueshëm dhe stabil për të ardhmen e vendit”, ka thënë Kusari-Lila.

Në këtë takim me kryetaren, komandanti i KFOR-it ka përgëzuar kryetaren Mimoza Kusari Lila për punën e mirë që është duke bërë në Komunën e Gjakovës duke theksuar që roli kryesor i KFOR-it është përmbushja e misionit për lirinë e lëvizjes dhe mbarëvajtjen e situatës stabile për popullatën e Kosovës.

Komandanti Miglieta është shprehur se nga aspekti i sigurisë, Kosova është duke bërë progres, ndërsa KFOR-i është këtu për të ruajtur paqen dhe stabilitetin e vendit, ndërsa theksoi se edhe Policia e Kosovës po luan një rol mjaft të rëndësishëm në mbarëvajtjen e situatës stabile në Kosovë.

Komandanti më tutje tha se bashkë me institucionet lokale dhe qendrore duhet të vazhdojë bashkëpunimin për të monitoruar më tutje aspektin e valës së migrimit dhe pjesëmarrjen e qytetarëve të Kosovës në luftërat e huaja.

Në fund, kryetarja Mimoza Kusari Lila është shprehur që vetëm përmes programeve zhvillimore të të rinjve dhe grupeve të caktuara, mund të menaxhohet më së miri situatat e tilla duke shtuar që misioni i KFOR-it ka shërbyer gjithmonë si një institucion kredibil dhe i besueshëm për sigurinë e vendit.

– See more at: http://lajmi.net/komandanti-i-kfor-it-jemi-ketu-per-te-ruajtur-paqen-policia-po-punojne-si-duhet/#sthash.pJ84AYsS.dpuf

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...