Published On: 29 Gusht, 2016

Komandanti i KFOR-it: Demarkacioni është çështje e brendshme e Kosovës

Komandanti në largim i KFOR-it, Gulielmo Luigji Milietta,  situatën e sigurisë në vend e ka vlerësuar të qetë por të brishtë.

Ndërkohë në takim me gazetarët ai ka komentuar marrëveshjen për demarkacionin me Malin e Zi duke thënë se  KFOR-i i ka ofruar harta të kufirit me Malin e Zi komisionit ndërkombëtar të formuar nga ish-presidentja, Atifete Jahjaga, por ka konsideruar se demarkacioni është çështje e brendshme e Kosovës. Milietta ka dënuar sulmet e fundit drejtë institucioneve në vend. Tha  gjithashtu se trazirat dhe dhuna e shfaqur në protesta e kthen Kosovën mbrapa./21Media

 

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...