Published On: 11 Prill, 2016

Komandantët milionerë – HAJNA, të zhytur në krime

Driton Tali

Disa herë e kam thënë se për mendimin tim fajin më të madh për këtë situatë të krijuar e kanë ‘kumandantët’ milionerë (ndryshe HAJNA) të cilët e morën imazhin (rolin) e çlirimtarit dhe patriotit.
Sikurse ata të ishin koshient për përgjegjësinë e tyre shoqërore, të marrë nga imazhi i sakrificave, dhe mos të zhyteshin në krime, sigurisht se sot do ta kishim një Kosovë krejt tjetër.
Nuk do të vinin në këtë situatëe ku bie fjala udbashët dhe fëmijtë e udbashëve (të cilët jo që nuk janë distancuar nga e kaluara e tyre dhe të bërat e prindërve të tyre, por edhe ndihen krenar me to) na mbajnë vajz për demokracinë dhe Republikën, dhe për Bashkimin Kombëtar. (SHQIPTARI.EU)

 

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/diktatori-enver-hoxha-hero-kombetar-i-serbise/

http://www.shqiptari.eu/e-tmerrshme-hoxha-hero-i-jugosllavise-dhe-rankovici-i-shqiperise/

http://www.shqiptari.eu/ja-kush-e-vizitoi-enver-hoxhen-tek-varri-31-vite-pas-vdekjes-fotot/

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Mehmet thotë:

  Normal qe nisja nga thaqdaqiqi thaqdaqiqi mos takua lan haxhi pulari at pasuri njei me hejnat e rasches ke keta jan kadri shiku garbovc shiku xhavit shiku lushtaku selim selimi rexhep selimi lima jakupi ramushi e shum tjet Te gjith para lufte ndoshta ekan pas ka nje biciklet te viteve 60 ta e sod Jan milijonera so asht e mundur ne vite nuk mujten me uh pasuru para lufte e mrena nje vit mas lufte uh Ban milijonera tash nese je kriminel Te punojesh meketa Pisa qe ikan emrat e shenua nga thaqdaqiqi e tjert ran mrena nates bahesh milojner sod so ne kosov si ne shqipri vuajen nga varfnija disa nuk kan As buk goje Te hajen elej per gjerat tjera nuk poj per mendi nga cili biznis fitusi kaq shum para ju hejnat in e du si u pasurut por dhe jau edin du u pasurut ah veq per ket qellim kishi keni qit push keni hargjua fishk zjarr palidhje veq kur te perfunfon lufta te vini memir dhe me let te Paraja e popllit te pasurija e kombit dhe ju te luni sitedoni me pasuri tonen ndoshta nje dit Dote ku mbet ne fyt kjo e hajni para mendoni pse para lufte nuk i pate thaqdaqiqi 100 hektar tok por tash i bane mbi 100 Mi hektar tok banesat ka 15 kate gurthysin e shum tjera gjera ketu dihet qe krejt ket pasuri e bere me parat e popllit lushtaku asht ku i more lushtak mbi 2 milijon ero prar lufte ke jetua ne shpi nga qerpiqi nga lloq tash miljoner banesa ne mes prishtines Pse nuk e pate ket pasuri para lufte Rexhep selimi ake pas para lufte ke shum parash mbi 5qin mi ero plus shtepin mbi qindra katror ne prishtin Selim selimi prar lufte ake pas Te Pakten nje 2 Mark ne xhep pot pys tash mbas lufti u bere miljoner mbi 7qin mi ero a baba ta la ket pasuri mbas lufte Lima far pasuri ke pas mbas lufte aedin apo ke harru qe shpin tende eke marua Babaj yt nga qerpiqi sod je milijoner baba ta la nje shtepi nga balta e marunu tash mbi 1 miljon ero eke ne konto apo tala baba ket shum parash ramush para lufte kullajote ka qen sikur gjith kullat ne ks ven plloqes betonit ika pas tranet e drunit mbi tran drrasa mbi drrasa dhe mbi dhe ndoshta drrasa Po asht e mundur qe dhe mbi dhe ike pas veq Weltmarke e lesht Te shtrun tash kulla jote eshe e ndertune me qe rrall she ashtu ah baba elmih ta japi ket shum parash mas lufte e Sa hektar tok ike ne rezinat mbi 3 qin Mi hektar plus banesat ne prishtin

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. asha thotë:

  Keshtu e ka kur QENI del nga zingjiri,nuk e kane thene kot pleqet tane,mos e ze qiken e fukarase sepse po e mbushi barkun buke do ja veje FLAKEN shtepise.kta te gjoret kane fjete deri dje ne KASHTE dhe kinse kane kape nga nji pushke ne krah dhe kane dale ne male,thua ti kane qene ketu MERCENARE se jo per vendin e vete,kta te gjore qe sollen kete situate te mjere dhe kete populle ne kete deregje,kta duhet KALB NE BURG.Kta te gjore qe me hajnit e tyre sollen kete RINI te mrekullueshme ne kete derexhe ,qe me kend takohesh dhe rri e thot troc si me ik nga ky vend naten pa gdhire dita,kta te gjore qe menduan vetem per vete dhe familjet e tyre,kta duhet shporr urgjent nga ky pushtet.Kta MATRAPAZ te lloit t’vet qe ne asnji shtet ne BOTE nuk hase ksi lloji HIJENASH per popullin e vet,kta duhet qit ne pushkatim.Shiten dhe vodhen cfare u dul para,kjo RINI pa vende pune pa alternative pa asgje,sillen neper kafiqa disa kane gra e femije disa t’martuar duke u sorollatur rrugeve CKA?E gjithe BOTA na ndihmoj i vodhe ,donacione pa fund i vodhen,deri edhe APARATUREN qe ka ardhe donacion e kane vjedhe dhe quar neper ordinanca CKA?me thuaj CKA?Ku eshte shteti,sepse ktu me kend rri thot ktu kur vjedhe aj ne krye t’vendit pse une jo,kjo tashme ka kaluar ne shprehi..keshtu e bene kta HAJNA shtetin.Popullata u kthy nga lufta me nji vullnet te jashtezakonshem,ndejten ne SHATORRA e bene gjumin….cfare bene kta MUTA,ju versulen HAJNISE,si ta ze nji vend ku ka PARE me vjedhe…Nanant tona kane thene ZOTI PAFT E PAGOFT…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...