Published On: 22 Shkurt, 2016

Komandantët e hoteleve i bënin vrasjet politike! Fytyra vrasëse sllavo komuniste

 

  • Intervistë me atdhetarin e njohur Besnik Lajçi – Besnik Lajçi rrëfen për shqiptari.eu, përvojat e jashtëzakonshme të luftës (2)

 

Shqiptari.eu: Cilat janë figurat më misterioze apo edhe më të rrezikshme të luftës sipas jush?

Besnik Lajçi: Figurat misterioze gjatë luftës, janë ata të cilët tërë jetën e tyre kanë jetuar në kurrizin e të tjerëve, pa asnjë ditë pune në jetën e tyre. Ata që e quanin veten komandantë dhe jetonin nëpër hotele të ndryshme të Tiranës. Ata ishin të etur për hakmarrje ndaj atyre që kishin pas kundërshtime politike gjatë jetës së tyre. Fytyrat e tyre dallonin shumë nga fytyrat e njerëzve normal. Fytyra vrasëse sllavo komuniste.

Rugovasi Besnik Lajçi

Rugovasi Besnik Lajçi

Cilat janë motivet që çuan në kryerjen e vrasjeve politike?

Besnik Lajçi: Këtu nuk është në pyetje kush do e zë karrigen që ta udhëheq popullin. Por, është në pyetje se si të shpëtojnë nga Gjykata speciale, për çka akuzohen gjatë luftës. Pra, që të mos dënohen nga kjo gjykatë duan të bëjnë një REVOLUCION TË VONUAR, ta djegin Kosovën. Të ikin nga Kosova 300 mijë të rinj. Të vriten disa qindra vet dhe në fund të ulen e të bëjnë paqe së bashku. Duhet me e dite së ky është plani sllavo greko ortodoks, që të zvogëlohet numri i shqiptarëve në Kosovë. Ky projekt po zbatohet me ndihmën e atyre që po dojn me i djeg policët e popullit për së gjalli me shishe benzini.

Cilat janë motivet që çuan në kryerjen e vrasjeve politike?

Besnik Lajçi: Vrasjet politike të aktivistëve politik kanë filluar në Shqipëri nga viti 1997 nga grupet që ishin mbështetës të REVOLUCIONIT TË VONUAR . Ata që nuk pranonin të jenë nën komandën e tyre kishin presione të ndryshme që të iknin nga Shqipëria ose të vriteshin. Çdo vrasje ka qenë e organizuar aq mirë nga agjenturat sllavo ortodokse sa do ia kishte lakmi edhe Stalini po të ishte gjallë. Çdo vrasje, sabotim i aktivistëve ka qenë kopje e librit “Titistët”, “Me Stalinin” dhe “Kur lindi partia” të Enver Hoxhës. Këto libra i mësonin që kundërshtarët e tyre politik ti vrisnin. Ti vrisnin edhe shokët e tyre që i donte populli dhe me emrat e tyre të ngriten në pushtet. Pra, ti ngritin si patriotë luftëtar dhe ti vrasin vet gjoja i vrau armiku. Gjatë luftës kam mbajt shënime të ndryshme. Kam vërejt që disa luftëtarëve ju bënin foto të ndryshme në kamera me armë të ndryshme. Por, pas një kohe ky ishte i vrarë dhe e bënin hero duke u ngritur me figurën e tij. Djemtë më të mirë që i kam njoftuar gjatë luftës janë vra në mënyra misterioze. Kjo duhet të bëhet një hetim të zbardhet vrasja e tyre. /VIJON/ SHQIPTARI.EU

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-azem-syla-kercenonte-paguani-10-milione-dollare-ose-nuk-dilni-te-gjalle-do-ju-vrasim-si-serbet/

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-presidenti-zgjidhet-te-enjten-ldk-ja-e-jep-besen-neser-ta-shpetoje-vendin-nga-lufta-qytetare/

http://www.shqiptari.eu/trego-hashim-si-e-mbanin-udbkos-i-vellaun-tand-me-banane-donhill-e-darka-ne-restorant-trokja/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Luli thotë:

    A lopa e danimarkes qe asht ky magar. Shum ka pshtjell me keta qe i shan, le te tregon se qka zaptoj pas lufte!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...