Published On: 10 Prill, 2016

Komandant Hoxha e quan majmun Ali Ahmetin. Nuk bëri asgjë për Sokolin me shokë

Xhezair Shaqiri, i njohur si komandant Hoxha sërish i është kthyer rastin të Kumanovës, e cila ndodhi më 9 maj të vitit të kaluar, njofton agjencia e lajmeve INA.

“ Pse Ali Ahmeti në mëngjesin e hershëm të betejës në Lagjen e Trimave nuk e mblodhi selinë e partisë për ta përcjellë situatën. Dhe pse nuk bëri asgjë për ti ndalur sulmet e policisë maqedonase kundër ish-pjesëtarëve të UCK-së, ku ai që 13 vite është pjesë e pushtetit në Maqedoni”, deklaroi Hoxha.

Ai theksoi se, Ahmeti me partnerit e tij Nikolla Gruevski edhe për imtërsirat më të vogla është marr vesh shumë mirë, ndërsa për lagjen e trimave nuk tregoi gatshmëri për ta parandaluar këtë ngjarje.

“Pa dyshim ky ,, Majmuni,, Ali shipanza, nëpërmjet strukturave të tij në MPB tërë ditën e luftimeve ka dhënë urdhër për sulme që të shfarosen deri në ushtarin e fundit të UCK-së. Në herë që nuk e morri anën e shqiptarëve ky majmun që qeveri. Edhe tani që e gjithë bota është kundër mbajtjes së zgjedhjeve, për shkak se nuk janë plotësuar kushtet ky përkrah VMRO-në.

Majmuni e ka bërë mirë kalkulimin, nëse mbahen zgjedhjet pasi të pastrohen listat zgjedhore nuk do ta votojë më askush BDI-në.  Në këto rrethana majmunat e BDI-së duhet të kthehen në xhungël. Prandaj Ahmeti dhe partia e tij po nguten, sepse për këta është shumë e rëndë ta prishin dashurin mes kuadrove të BDI dhe VMRO”, është shprehur Hoxha. (INA)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...