Published On: 30 Prill, 2016

Komandant “Daja”, besniku i UDB-së dërgohet në Dyz (Video)

 • Pasi i është caktuar masa 30 ditëshe e paraburgimit, ish deputeti i PDK-së dhe ish komandanti i UÇK-së, Azem Syla, është dërguar në burgun e sigurisë së lartë në Dyz të Podujevës.

KALLXO.com sjell pamje të konvojit të veturave të EULEX-it duke e dërguar Sylën në këtë burg.

Syla është dorëzuar dje tek organet e rendit, tri ditë pasi policia e EULEX-it dhe Policia e Kosovës ndërmorën një aksion bastisjesh e arrestimesh ndaj një grupi ku bën pjesë edhe ai vetë të dyshuar për tjetërsim pronash.

Avokati i tij Tomë Gashi sot paralajmëroi ankesë në Gjykatën e Apelit ndaj masës së paraburgimit ndaj Azem Sylës.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-shokuese-bashke-me-azem-sylen-per-udb-bia-n-punonin-shpresim-uka-shaban-sylaj/

http://www.shqiptari.eu/le-monde-fark-u-u-krijua-me-mbeshtetjen-amerikan-nen-hierarkine-e-rugoves-xhavit-haliti-agjent-i-shik-ut/

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Xhafer Leci thotë:

  A kishte të drejtë Dr. Ibrahim Rugova kur pati thënë se në radhët e UÇK-së është një dorë e zgjatur e huaja?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(2)
 2. Alkimisti Sc thotë:

  Hmmmm !
  Kta po paguajn mekatet e tradhetise dhe demit vendit kombit dhe viktimave e luftarve !
  Vetem m vue inate qe arrestohen per demtim te serbve dhe jo per ate cfar kan ber !?
  Sigurisht qe per cfar arrestohen fare sjan fajtore se gjaja kan tjeyersue prona te qytetarve serb !
  Kta kan shkatrrue shtetin rinine ardhmerine kombin !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...