Published On: 1 Shkurt, 2016

Komandant Çakalla: Sllupçanin e paskan lënë muze nga lufta e vitit 2001

Avdil Jakupi, i njohur si Komandant Çakalla flet për përjetimin e tij gjatë vizitës në fshatin Sllupçan, i cili është lënë pas dore nga qeveritë shqiptaro-maqedonase, që nga viti 2001, njofton agjencia e lajmeve INA.

“Pas 12 vitesh burg më dhanë të drejtë për ta viziutuar familjen time gjatë një vikendi. Rastësisht më ra ta vizitoj fshatin Sllupçan dhe për çudi aty nuk kishte ndryshuar asgjë, që nga koha e luftës. Vetvetiu mendova se pushteti dhe qeveritë Sllupçanin e paskan lënë muze nga lufta e vitit 2001”, shkruan komandant Avdil Jakupi.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...