Published On: 19 Shkurt, 2016

Komandant Adem Ukëhaxhaj dekorohet me urdhrin HERO I KOSOVËS

Në vazhdën e aktiviteteve për shënimin e tetëvjetorit të pavarësisë së Kosovës, Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, ka ndarë dekorata për një numër të madh personalitetesh dhe organizatash, që kanë dhënë kontribut të jashtëzakonshëm për Kosovën.

Po ashtu ajo ka shpallur edhe 16 heronj të rinj të Kosovës. Urdhri “Hero i Kosovës”, i u jepet personave që kanë bërë vepra sakrifice dhe trimërie për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Komandant Adem Ukëhaxhaj dekorohet me urdhrin HERO I KOSOVËS nga presidentja Atifete Jahjaga.

“Urime komandant, urime familjes Ukëhaxha, urime bashkëluftëtarëve”, shkruan Saim Tahiraj në fb. Shqiptari.eu

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...