Published On: 28 Mars, 2016

Kolonel Ahmet Krasniqi, a u vra nga njerëz të uniformuar, por civil?

Zijadin Ibrahimi

Lindi në fshatin Zhilivodë të komunës së Vushtrrisë në Republikës së Kosovës Ishte me profesion ushtarakë. Dhe në kuadër të Qeverisë në egzil të Bukoshit ishte shpallurë: Ministër i Mbrojtjes i FARK-ut. Ahmet Krasniqi më vonë në Oslo të Norvegjisë kishin arritur një marrëveshje me njerzit e SHP të UÇK-së, që të gjitha forcat ushtarake të Luftonin nën ombrellen e UÇK-së, që të mos ketë përqarje në mesin e shqiptarve, sepse ishte një Armikë i përbashkët. Kështu të gjitha forcat që hynin në Kosovë për të luftuar ishin në një komandë atë të SHP të UÇK-së dhe nën një emblemë të UÇK-së. Mirpo Kolonel Ahmet Krasniqi u vra tradhëtisht në vitin 1998 në Tiranë nga persona me veshje të policisë shqiptare, por rasti ende nuk është zbuluar se kush e kishte dhënë urdhërin për atentatin.

DËSHIROJ QË TË ZGJIDHEN TË GJITHA VRASJET ENIGMATIKE HEROIT LAVDI!

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. SABIT thotë:

  KUSH KA ME I ZBULUE??
  KTA POLIC TE PASHKOLLUAR?
  KTA HETUES TE POLITIZUAR??

  APO AKIa ME DIPLOMA TE FAKULLTETIT TE PEJES??

  JO

  JEMI TE MUNDUAR SI POPULL ,NGA VAZALET MANJAKET NGA BAJRAKTARIZMI
  NGA NIPAT STERNIPAT ERANKOVIQIT

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...