Published On: 18 Qershor, 2016

Koleksioni brilant: Ja pse tani quhemi Al-babe-ia

“Forca Shqipëria, ju mund t’ia dilni”.

Kështu shkruan gazeta më e madhe britanike, The Sun, teksa bën tifo për kombëtaren shqiptare.

“Shqipëria është në prag të largimit nga Evropiani, por ne duam që ajo të qëndrojë. Skuadra ka treguar shpirt konkurrence dhe janë një mrekulli e vogël,” thekson gazeta.

Por përse duan që ne të qëndrojmë?

Për shkak të tifozëve të zjarrtë, sidomos për femrat bukuroshe.

Prandaj gazeta nuk na quan më Albania, por Al-babe-ia, duke luajtur me fjalën ‘babe’.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...