Published On: 26 Shkurt, 2016

Koktej Molotovi hedhin protestuesit! Fillojnë përleshjet e protestuesve me policinë! (Video)

Kanë filluar protesta të dhunshme rreth Kuvendit të Kosovës hidhet gaz lotsjellës nga policia, dhe koktej Molotov nga protestuesit. Dhuna më e madhe është në hapësirën ndërmjet Kuvendit të Kosovës dhe selisë së Kuvendit Komunal të Prishtinës. Disa policë duken të kapur në flakë.

Përleshjet po vazhdojnë me policinë, duke hedhur protestuesit pa ndërprerë thuaja koktej Molotovi, dhe njëkohësisht policia po përdor arsenalin e saj për ti dhënë fund protestës. Ndërkohë, që deputetë po vazhdojnë të thirren një nga një për të votuar në rrethin e parë të votimit, ku kandidat janë Hashim Thaçi dhe Rafet Rama. Shqiptari.eu

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...