Published On: 12 Korrik, 2016

Kokëdhima ia merr dy deputetë Ramës, ja cilët janë

Koço Kokëdhima, ish deputeti socialist i njohur si “komisari i jugut”, nuk e ka mbyllur aktivitetin e tij politik. Ai është rikthyer fort duke krijuar një levizje dhe përballje të fortë me kryeministrin e vendit Edi Rama.

Pas heqjes së mandatit të deputetit nga Gjykata Kushtetuese, u mendua se Kokkëdhima do qëndronte në hije në pritje të zgjedhjeve të ardhshme, por nuk ndodhi kështu. Ai ka reaguar fort me deklarata, por edhe me lëvizje, të cilat kanë qenë të gjitha kundër kreut të qeverisë Edi Rama. Këto levizje duket të jenë “hakmarja” e tij ndaj kreut të qeverisë për humbjen e mandatit të deputetit.

Koço Kokëdhima, pas deklaratave filloi takimet e tij me kreun e LSI-së Ilir Meta, i shoqëruar nga deputetja e Vlorës, Mira Shehu. Kjo ishte shenja e parë që jepte Kokëdhima edhe publikisht se nuk ishte vetëm. Burime nga Vladimir Kostaselia e “Rilindjes” i thanë citynews se edhe deputeti tjetër Vladimir Kosta, është një nga mbështetësit e Koço Kokëdhimës. Levizja e tij e djeshme dhe largimi nga grupi parlamentar është frymëzuar dhe ka mbështetjen e Kokëdhimës i cili pritet të ketë të tjerë mbështetës brenda grupit të PS-së. /citynews/

Mira Shehu – Deputete e Qarkut Vlore

shehu

Vladimir Kosta – Deputet i Qarkut Gjirokaster

vladimir_kosta_926 (1)

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. AlfonsGjoshaj Bala thotë:

    Të gjithë plehërave që po mbledh pas vetes Ilir Floriri. Tregojnë një përgjigje që po i jepet korrupsionit të fundit, përpara reformës në drejtësi.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...