Published On: 10 Janar, 2016

Kodi i thjeshtë që ju jep qasje në një fshehtësi të iPhone

Një kod i thjeshtë mund t’ju japë qasje në një informacion të fshehur në iPhone-in tuaj, gjithashtu duke ju lejuar që të bëni ndryshime në cilësimet e tij private.

“Field Mode” e iPhone është një vegël e fshehtë por e dobishme e cila ju lejon që të shihni informacion shtesë mbi atë se si celulari juaj është i lidhur në internet.

Vegla hapet kur ju thirrni në *3001#12345#*. Celulari juaj do të hapë një dritare të re, në të cilën ju do të shihni informata shtesë, transmeton GazetaExpress.

Një nga veçoritë më të dobishme është një tregues më i detajuar i sinjalit, i cili do të duhej të shfaqej në anën e majtë lartë.

Çdo gjë mbi -80 është ekuivalent me pikat e plota në shkallë normale. Çdo gjë nën -110 është një apo asnjë pikë e valëve, që do të thotë se nuk jeni në gjendje për të bërë thirrje.

Në mënyrë që të shfaqet ai numër, mbajeni butonin e ndezjes (atë lartë). Mesazhi për ta fikur celularin do të shfaqet, dhe më pas prekeni butonin home. Pas kësaj, veçoria do të duhej të aktivizohej. /Gazeta Express

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...