Published On: 22 Qershor, 2016

Kodheli: Shqipëria, në një prej rajoneve më të rrezikuara të Evropës

Procesi i ngadalshëm i integrimit të vendeve të rajonit janë vlerësuar si sfida për Shqipërinë dhe për vetë Aleancën Veriatlantike, ka thënë ministrja e Mbrojtjes e Shqipërisë, Mimi Kodheli, në seminarin e organizuar në prag të Samitit të NATO-s, që do të mbahet në Varshavë, në datën 8-9 korrik, shkruan sot Koha Ditore.

Kodheli ka sqaruar edhe arsyet e angazhimit aktiv të Shqipërisë në misionet e NATO-s.

“E pse e gjithë kjo? Sepse Shqipëria gjendet në një prej rajoneve më të rrezikuara të Evropës, ku integrimi euroatlantik është i vonuar, si dhe gjendja ekonomike është mbrapa standardeve të kontinentit tonë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...