Published On: 10 Prill, 2016

Kodheli: Maksimalisht e angazhuar për zbardhjen e aksidentit të helikopterit

Minsitrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli ka reaguar sot lidhur me zhvillimet më të fundit, për sa i takon nxjerres së helikopterit të rërzuar disa ditë më parë në Liqenin e Shkodrës, ku humbën jetën dy pilotë.

“Falenderoj për përkushtimin dhe profesionalizmin 40 pjesëtarët e FA, polumbarët e Reneas dhe Forcës Detare, Policinë e Shtetit, ekspertët e Eurocopter dhe ata amerikanë, bashkëpunimi i të cilëve bëri të mundur nxjerrjen e trupit të helikopterit të rrëzuar në Liqenin e Shkodrës. Ministria e Mbrojtjes, unë personalisht dhe Prokuroria, të cilën gjithashtu gjej rastin ta falenderoj, mbetemi maksimalisht të angazhuar për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit”. – ka qenë komenti i Kodhelit në Fb.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...