Published On: 17 Mars, 2016

Koço Kokëdhima tradhtohet sërish, grupi i PS mbron Sulin nga Kushtetuesja, pro jo Koçon

  • Një javë më parë deputetët e PS-së votuan pro dërgimit të mandatit të deputetit Koço Kokëdhima në Gjykatën Kushtetuese, ndërsa gjatë seancës së sotme ligjvënësit e majtë votuan kundër për ta çuar kolegun e tyre Rakip Sulin para Gjykatës Kushtetuese

Kuvendi i Shqipërisë votoi  me 36 vota pro dhe 77 kundër  projektvendimin për miratimin e kërkesës së 20 deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë, të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, për mandatin e deputetit socialist Rakip Suli.

Partia Demokratike u shpreh se Rakip Sulit i ka mbaruar mandate dhe duhet t’i dërgohet  Gjykatës Kushtetuese për të konstatuar papajtueshmërinë me mandatin e deputetit.

Gjatë mbledhjes së grupit parlamentar të PS-së, ditën e martë, deputeti Koço Kokëdhima u kërkoi llogari kolegëve të tij se përse votuan pro dërgimit në Kushtetuese pa e njoftuar më parë atë. Ruçi i është përgjigjur se çështja kalon automatikisht në seancë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...