Published On: 17 Janar, 2016

Koço Danaj, përkrahës i vrasjeve në Kosovë

Renato Lulaj

Koço Danaj dihet se ku asht një ish sigurims mbeturinë e pushtetit kriminel enverist. Nëse vërtetë vendoset ndonjë gjykatë speciale për krimet në Shqypni e Kosovë për vitet e 90-ta ky demagogë dhe Bedri Islami e disa të tjerë, duhet të ulen të parët në bankën e të akuzuarve, për nxitje e përgatitje vrasjesh politike. Ky me anë të sigurimit enverist ishin urithët e nëntokës që nxisnin përçarje në mesin e Shqyptarëve, ky ishte një ndër spiunët e mshehtë që lidhte bandën enveriste me sigurimin enveriste klosist, këshilltari i enveristëve në Zvicër, këshillonte dhe nxiste si ta marrin kalanë nga brenda. Këshilltari i Ilir Metes përkrahës dhe iniciatori i vrasjeve në Kosovë. Ky ka gisht në Marrëveshjen e OHRIT, ky dhe disa si ky që akoma ju lejohet të krijojnë trazira në Kosovë e Iliridë, ky dhe demagogë tjerë si ky duhet të demaskohen, s’pari nga Shqyptarët e Shqypnis dhe nga ata që e njohin nga afër dhe kanë bashkëpunuar me këtë ish agjent tinëzar.

Loading...
 
Displaying 22 Comments
Have Your Say
 1. abidin thotë:

  mè vjen keq postues nuk lexova njè gjè tè mirè ,vetèm e vetèm kritika dhe ofendime ndaj njèri tjetrit,mjer ne shqiptarèt qè skemi kujt ti drejtohemi vetèm qiellit tè hapur.nuk dim se qfar kurthe na pregatitet .respekt.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(16) Nuk Pelqej(4)
 2. Baca thotë:

  Një pytje :edhe ata që bërtasin me plot patriotizën janë të përlyer a?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)
 3. aleko thotë:

  eshte e drejt e shqipetareve te kerkoje shqiperine natyrale o kritizere dhe frikacak te ndyre.Kush tha se Koco Dano kerkon lufte me fqinjet..ne asnje rast se ka thene ate e thoni ju..Por te drejtat tona do I kerkojme sepse keshtu eshte e verteta qe shqiperia eshte e coptuar dhe cdo popull ka te drejt te vetevendose per tu bashkuar..

  Përgjigjiuni
  Pelqej(23) Nuk Pelqej(4)
 4. aleko thotë:

  cjane keta debila qe bejne biografine e njerzeve mor aman, nga e njokan keta Prof Koco Danaj.Ikni mor shemtyra se lat nam, vetem urrejtje nxirrni nga haleja juaj,,pthu…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(24) Nuk Pelqej(3)
 5. mali thotë:

  Koco Danaj dhe Bedri Islami ishen Perkrahesit dhe nxitesit e vrasjeve,

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(11)
 6. Emri juaj...LIS te thotë:

  Koco Danaj eshte i madh.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(18) Nuk Pelqej(9)
 7. Koco thotë:

  Detyra numur nje e Shqiptareve eshte te perqendroje forcat intelektuale dhe njerzore dhe te punoje per te plotesuar kushtet per tu antaresuar e bashkuar me vendet e qyteterimit Perendimor Evropian , Gje per te cilen Maxhoranca e Qeveriaja e drejtuar nga P S me zotin Edi Rama po punojne fort dhe jane ne prag te celjes se negociatave n gjate kesaj veres 2016 , deshmi e pa diskutuar e qenies ne rrugen e drejte e te duhur . Nuk mendoj se eshte ne te mire te Shqiperise dhe te Shqiptareve te ku do ndoshur te mos ecin me fokusin e kohes , por te flasin brockulla e kodra pas bregut sot , kur ne shqiptaret nuk po krijojme nje shtet akoma te forte i cili te jete i zoti i vehtes dhe me pas te munde te mbeshtete dhe ndihmoje dhe te tjeret shqiptare te ku do ndodhur . Shqiptaret bashkimin e zgjidhjen e problemeve duhet ta kerkojne atje ne institucionet e Bashkimit Evropian , jo nga bandat mercenare me qellim çorodites e qellim destabiliteti ne ballkan , Kujt i sherben kjo politike e financuar nga dreqi e di kush e kujt i intereson, kjo lufte nxitje ne ballkanin perendimor .?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(8) Nuk Pelqej(7)
 8. LELO thotë:

  O TI AKOMA I KE BUZËT ME QUMËSHT O PLESHTUC RRUSHI. TI JE RRITUR ME FRYMËN E ATYRE QË NDHMUAN TË HUAJT PËR TË NA DJEGUR E PUSHTUAR. NDAJ MBYLLE ATË HALE GOJE DHE SHIKO JETËN TËNDE SE KOÇOS NUK I VJEN AS TE KËMBA TI PLESHT MACEJE.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(38) Nuk Pelqej(7)
 9. Emri juaj... thotë:

  Hej. Mor. Hej at. Gjerxh. Fishta. Thot shum. Fjal
  Pore. Nje. Nga. Ato. E. Bukur
  Pa u. Ngrit. Do. Bajraxh fhe. Pa. I. Ba. Shum. Xhaxhe nuke del
  Shipni. Mbi. Faqe derri. Do. Plumb

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(1)
 10. GJON thotë:

  Halilla ka te drejte pd u be streha e koomunisteve,i njoh te gjith ,keshtu funksionon shoqeria jon.feja jone u be KOMUNIZMI.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(5)
 11. Dani thotë:

  Me vjen keq qe disa njerez pro Serb dhe agjent te UDB-es i kundervihen Koco Danajt i cili bashke me Idajet Beqirin dhe Bedri Islmin kan dale hpur ne mbrojtje te Kosoves, kane denoncur genocidin Serb dhe jane per bashkmn Kombetar.
  Keta burra kane demaskur te gjithe UDB-ashat e Kosoves dhe Shqiperia.
  Trathtar jane ata qe flasin dhe veprojn kundra interesave kombetare dhe shpifin kundr atyre trimave dhe patrioteve qe ven veten ne rrezik per interesat kombetare.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(59) Nuk Pelqej(12)
 12. Kola thotë:

  Ketyre anonimeve po u them vetem dicka:
  – A e dini se me cfare “veprash” eshte bere “profesor ky mut muti ?
  Me luften kunder fese.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(21) Nuk Pelqej(19)
 13. fghnbd thotë:

  A dini ndonje shqiptar qe nuk eshte anatemuar nga gjysma e shqiptareve?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(15) Nuk Pelqej(5)
 14. Agim thotë:

  Keta jan shqipfolsat qe deri tani kan marr shum jet njerzish ne Kosov dhe vendet tjera per rreth Shqiperis duke u munduar keshtu qe të thorren si njerz në mbrojtje te teritorit Shqiptar..

  Historia e deritashme e Shqiptarve mbetet genjeshtra numer nji per brezat qe e mesojne …..
  Turpi eshte kthyer ne krenarin e atyre qe i ben keç Shqiperis dhe Shqiptarve…qka dua të them me ket eshtë që keta njerz fuhet të ekzekutohen në menyren me barbare para syvetë popullit Shqiptar…ky eshte gjygji mē i miri per ta.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(13) Nuk Pelqej(9)
 15. margarit thotë:

  Jashari them se ketu ka te drejt, qe Koco Danaj asht kryeagjent antishqipetar, kjo asht e pa diskutushme. Qellimi i kesaj agjenture esh nxitia e shqiptareve per te hyr ne lufte me fqinjet(me sllavet dhe me greket). Ky asht program amerikan. Amerika u asht zotu fqinjeve tane shovinist qe po qe se shqiptaret do te nxiten per te hyr ne lufte te paret, amerika nuk do e mbeshtesi Shqiperine, me preteksin ”skam ca bej, ju e kerkut vet sherrin te paret”. Ky asht plani antishqiptar amerikan, kete ben Koco Danaj(nxitjen qe Shqiperia te hyj ne luft me fqinjet), por kete ben edhe Arber Gashi(miku i afert i Jasharit), kete ben ne Kumanov ku dergun bedel 40 djem, ku qellimi ishte terheqia ne lufte e Shqiperis, qe Shqiperia te hynte ne luft e para, dhe pastaj te braktisej nga Amerika duke e len te vetme ne luft me sllavet dhe me greket(sipas programit Amerikan). Dhe sa per Enverist, ate mos e permend zoti Jashari, se skan lidhje me Enverin keta derra te pist.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(24)
 16. Qerim Shkreli thotë:

  … Shqiptarët historikisht janë antishqiptarë, njëlloj siç po bëjmë tani me etiketime! Prof. Danaj ka një vizion të shënjt dhe, çdo pëngesë në këtë drejtim, është antikombëtare! E kaluara mund të jet dhe është ashtu siç ishte, por shumë njerëz nxjerrin mësim nga e kaluara dhe rregullojnë të ardhmen! Ndihmoni

  Përgjigjiuni
  Pelqej(43) Nuk Pelqej(6)
 17. mali thotë:

  Z.Sirus Halilia, Ia keni nise mire fillim, pastaj ne vazhdim te komentit tuaj shihet kjarte urrjetja ndaj personit ne fjale! Komenti juaj i perngjan fun e krye nje shpifje komunistash.Nevend te merresh me temen per te cilin behet fjale, ke harrua se folet per koco danajn, as 2 fjale nuk i the per ta iu versule SB!Duro kur te folim per berishen athere shfry urrjetjen ndaj ti.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(16) Nuk Pelqej(1)
 18. mali thotë:

  Pse te fshiet postimi, ne demokraci nuk fshien as fshihen gjerat. Ne vend te argumentoni te kunderten nga cfare asht shkruar, ju kerkoni fshirjen e postimit!Zotri hiqja vetit gjithe ata germa dhe une zbres nga mali, takohemi diku ne ledin i qesim gjerat krjete cfare dijem e cfare nuk dim.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(11) Nuk Pelqej(0)
 19. djali diaspores thotë:

  ore fshije mos na r… me lajme te heleneve te rejshme si ki te kemi ma shum po ja qe skena ki esht i paster si loti ore sikur ki te kemi te na udheheqe shtetin do te ishim shum me mire

  Përgjigjiuni
  Pelqej(14) Nuk Pelqej(10)
 20. SIRJUS HALILIa thotë:

  Ky K…. nga fshati Kurv E Lesh ose sic njifet ne shqiperi fshati Progonat ka qene ish sekretar i pare i komitetit qendror te rinise organizate qe bente rrekrutimet per bashkepuntor te sigurimit te shetit qysh ne vitin e pare gjimnaz kete poste perpara tij e mbante Memet Elezi dhe Lisen bashkurti te tre keta plera jane bashkepuntor te Sali Ram iz Aliagovicit me pseudonimin Penicilina une di edhe nje raste kur shoku Sali Pacavura ne krye te P D te rrethit Tepelene nga ku eshte me oegjine ky Koco pavavura ka emeruar sic emeronte Enver hoxha sekretaret e pare te rretheve ne kohen e diktatures kunatin e Koco Danaj shokun Syrja Hyseni kryetar te P D pa u votuar nga konferenca e kesaj partie kjo ka ndodhur ne vitin 2001 dhe po kryetar te qarkut te Gjirokastres shokun Arben Culli nipin e ish nendrejtorit te kufirit te kohes se diktatures Rezo culli sikunder dhe shokun Mehmet Elezi i emeruar nga spiuni Sali Penicilina Ambasador pra shoku koco emeron dhe komandon dhe P D pasi ne krye te saj eshte njeriu i emeruar ose paracaktuar nga komunistet misjoni i tyre eshte shkaterimi i te djathtes shqiptare pra shqiptaret ishin dhe mbeten vegel ne duarte e komunisteve qelbesira si Koco Danaj Sali berishovic dhendri i gjenerakit Serb Rexhep Rama i shkolluar ne Itali per esap te Serbise ne shkolla ushtarake i cili i sherbeu U D B si kolonel me pas dergohet me mision ne shqiperi si shef i sporteve te renda etj pra ajo qe dua te theme eshte se shqiptaret jane ne kurthin e komunisteve te kuq sllav ndaj zgjohuni o shqiptar shqiperia eshte atdheu yne degjojeni dashamiresit e kombit tone Amerikanet Saliu e kulunia e Ramiz Alia jane anti shqiptare ju e dini qe Saliu thyeu embarkon e vene nga Amerikanet ne vitin 1996 kunder Sllobodan Miloshevicit ky Hore e furnizonte Serbine me karburant nga dogane e Kakavijes Gjirokaster bashkepunim me miqte e tij Greke Janullatos te cilin e shpalli Qytetar nderi te shqiperise si antishqiptarin me te rrezikshem dhe misjonarin e te ashuquajtures Vorjoepiri ish agjent i asfalis Greke me misjon ne Shqiperi ky eshte Saliu dhe Koco Danaj ish bashkepuntor i Ramiz Alis vrases i 4600 shqiptareve ne Tivar ne 1944

  Përgjigjiuni
  Pelqej(21) Nuk Pelqej(27)
 21. zsdsafsd thotë:

  adm fshije kte postim brenda mundsive nuk ia vlen te postoni gjera te pa verteta te a baza ndaj nje njeriu te respektuar si profesor koco danaj

  Përgjigjiuni
  Pelqej(38) Nuk Pelqej(16)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...