Published On: 24 Maj, 2016

Koci: Argumentet i kemi të forta, e vërteta është në anën tonë

Arianit Koci, avokat i ish-komandantit të Zonës Operative të Drenicës, Sami Lushtaku ka thënë se aktgjykimi i Gjykatës së Apelit në rastin ‘Kleçla’ e ka forcuar besimin e tij në gjyqësinë ndërkombëtare dhe vendore.

Ai ka thënë se pret që në të njëjtën frymë të jetë edhe vendimi në rastin ‘Drenica’, ku pret aktgjykim lirues për klientin e tij.

 Në një intervistë për “Epokën e re”, avokati Koci është shprehur i bindur se e vërteta qëndron në anën e Lushtakut.
“Mbi të gjitha, e vërteta është në anën tonë. Prandaj, besoj se kolegji i shkallës së dytë do ta përmirësojë gabimin e trupit gjykues të shkallës së parë”, ka thënë Koci
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...