Published On: 9 Korrik, 2016

Koalicioni po thyhet, Veseli hidhërohet me Mustafën

Klan Kosova ka mësuar se ka plasur një sherr midis koalicionit qeverisës të Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës.
Kjo pasi kryeministri Isa Mustafa e ka caktuar ekipin për hartimin e statutit të Asociacionit të Komunave Serbe pa e informuar fare kreun e PDK-së, Kadri Veselin.

Sipas informacioneve grupi është themeluar më katër korrik, dhe për të është në dijeni edhe Presidenti.

Mirëpo, a është ky injorim që i është bërë Veselit, arsyeja pse në seancën e fundit të Kuvendit pati mospajtime brenda koalicionit lidhur me ligjin për investime strategjike?

Klan Kosova ka kontaktuar bashkëpunëtorët e tre liderëve por asnjëri nga ta nuk ka mohuar e as pohuar këtë informatë, por vetëm e kanë bartur përgjegjësinë e përgjigjes tek njëri tjetri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...