Published On: 20 Maj, 2016

Koalicioni PDK-LDK në krizë

Përfaqësues të Komunës së Pejës nuk kanë konfirmuar prishjen e koalicionit në mes të PDK-së dhe LDK-së, megjithatë kanë thënë se kryetari ka shkarkuar drejtorin e Urbanizmit, Sali Lajqin dhe atë të Shërbimeve Publike, Ukë Qerimaj.

Burime të KosovaPress-it, kanë thënë se kanë ndodhë dy thyerje serioze në mes të koalicionit.

 “E para është që PDK nuk ka votuar rishikimin e buxhetit dhe e dyta është që kryetari ka shkarkuar drejtorët Sali Lajqin dhe Ukë Qerimaj. Për momentin kjo është gjendja dhe të shohim çka do të ndodhë”, ka thënë ai.

Ndryshe, mediat, duke iu referuar burimeve të tyre thonë se koalicioni ndërmjet Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Partisë Demokratike të Kosovës në Pejë është prishur.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...