Published On: 17 Tetor, 2016

Koalicioni PDK- LDK e la në burg Nehat Thaçin

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, nga radhët e NISMA peër Kosovën, Valdete Bajrami, në një deklaratë të dhënë për Gazetën Blic ka thënë se mos serioziteti i institucioneve tona karshi arrestimit të nënkolonel Nehat Thaçi është parë edhe at ditë kur deputetët nuk e votuan rezolutën për pezullim të dialogut me Serbinë.

“Mos serioziteti i institucioneve tona karshi arrestimin të z.Thaçi u pa edhe atë ditë kur deputetët e mazhorancës nuk e votuan rezolutën e propozuar nga opozita ku një ndër pikat ishte edhe pezullimi i dialogut me Serbin deri në lirimin e z.Thaçi” tha Bajrami.
Deklaratën e saj Bajrami e ka vazhduar duke thënë se që nga ardhja në pushtet, kjo Qeveri nuk ka punuar as pak në të mirë të vendit.

 Valdete Bajrami, Nisma për Kosovë

“Kjo qeveri që nga ardhja në pushtet për asnjë moment nuk ka punuar për të mirën e vendit dhe të qytetarëve. Ne vazhdimisht kemi kërkuar që kjo qeveri duhet sa më parë të shkojë sepse tepër dëme i ka shkaktuar shtetit dhe qytetarëve . Ndërsa, rasti i z.Thaçi tregon hapur se sa e pafuqishme është qeveria jonë dhe se sa ndikim të madh ka shteti serb. Lirimi i z.Thaçi duhet të kërkohet sa më parë por sinqerisht nëse ngel në vullnet të qeverisë shpresat janë shumë të vogla që ai t’i bashkohet sa më parë familjes së tij” tha Bajrami, transmeton GazetaBlic.

LEXO:  BE monitoron rastin e Nehat Thaçit

Deklarata e Bajramit erdhi pasi që Kuvendi i Kosovës javën që shkoi përmes një rezolute të miratuar kërkoi nga BE-ja që të ndërhyjë për lirimin e Thaçit, por zyrtarët e Bashkimit Evropian theksojnë se ata janë duke e vëzhguar nga afër procesin ndaj tij, por nuk i komentojnë proceset gjyqësore.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. ismeti ch thotë:

    Është kjo e tëra një tradhëti ndaj z.Nehat Thaçit?! Nëse po, nga kush?

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...