Published On: 4 Mars, 2016

Koalicion me Meten? Berisha surprizon me përgjigjen…

I ftuar në “Zonë e Lirë” ka qenë më i sinqertë se mendohej në lidhje me koalicionin me Ilir Metën: “Unë kam dhënë dorëheqjen dhe nuk përcaktoj koalicionet. Por mendoj se koalicionet pas zgjedhore përcaktohen nga ajo çfarë votuesit vendosin. Unë nuk isha në 2009 dhe nuk do isha sërish që vendi të përsërisë zgjedhjet, në rast se votuesit nuk I japin asnjë partie shumicën për të qeverisur. Në këtë rastë koalicioni është zgjidhja”,- deklaroi Berisha duke mos përjashtuar koalicionin me LSI-në pas zgjedhjeve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...