Published On: 17 Tetor, 2016

Klyshi kurvit

 

Edison Ypi

Klyshi kurvit zbriti nga fshati në qytet. Takoi një “shok”. I tha shokut klyshi kurvit,
-Jam çoban nga fshati. Dua të bëhem të bëj atentate nëpër rrugica, të vras bejlerë, agallarë, tradhëtarë.
-Bukur, po Pse ?
-Sepse mu faneps në ëndërr që jam klysh kurvi.
-Sa ëndërr të bukur paske parë mor shkërdhatë. Pa pronë, pa shkollë, pa shpirt, me ëndërra, ti qënke një klysh kurvi i lindur për të vrarë nëpër rrugica tamam si na mësojnë traktet e kurvit.
-Kush është kurvi ?
-kurvi është kurvi, një bqim që s’bëri dot asnjë shkollë s’mori dot asnjë diplomë. Ti je një pasues i denjë i kurvit. Një klysh kurvi i përsosur, bërllogu i duhur për të bërë krimet e duhura. Nis e vrit armiq e tradhëtarë. Sa më tepër të vrasësh, aq më mirë për Shqipërinë dhe revolucionin botëror proletar që do plasi pas pak.
-A do bëhem klysh kurvi ?
-Mos dysho. Ta thash që klysh kurvi je. Problemi tani është sa do vrasësh që titullin e lartë klysh kurvi ta meritosh jo me llafe por me vrasje. Po vrave pak, do bëhesh klysh kurvi i zakonshëm, qen i zgjebosur. Po vrave shumë do bëhesh klysh kurvi i lavdishëm. Çmimin e lavdisë klyshkurviste do ta paguash më vonë, pas nja 30 vjetësh kur me urdhrin e kurvit do pushkatohesh si qen i zgjebosur.
U vërtit klyshi i kurvi disa ditë nëpër qytet.
Nuk takoi asnjë armik, asnjë tradhëtar, që ta vriste. Kur papritur e ndali në rrugë një i panjohur.
-Jam një klysh kurvi, i tha i panjohuri. Klysh kurvi un klysh kurvi ti, klysh kurvi për klysh kurvi, duhet të më ndihmosh se më ka zënë një hall. Kam një motër të bukur që po ma bën shkërdhen një italian. Dua ta vrasësh italianin që ma ka bërë shoshë motrën e bukur.
-Është detyra ime si klysh kurvi ta vras italianin që motrës së bukur të një klyshi kurvi ja ka hallakat shalët si krrabë llastiqesh.
Vajti klyshi kurvit e vrau që atë mbrëmje italianin, dhe iku në fshat për tu fshehur.
Pas ca ditësh zbriti prap në qytet. Tashmë vrasja i ishte bërë mikrob. Nisi të hedhë sytë rrotull për ndonjë armik që ta vriste. Sillu e sillu nëpër qytet, u takua përsëri me motërçirin, klyshin e kurvit.
-Ta vrava italianin që ta bëri fundbarkun e motrës së bukur si Laguna e Patokut, ç‘ke që rri turivarur ?
-Po ma shkërdhen motrën e bukur një italian tjetër.
-Për kaq pak mërzitesh ? Do vete ta vras edhe atë që ta ka bërë motrën e bukur si gjirin e Vlorës.
Iku e vrau edhe italianin tjetër.
S’kaloi as një muaj, motërshkërdhyeri i zuri përsëri rrugën. Këtë herë me lot në sy.
-Një tjetër italian po ma bën motrën e bukur si kënetën e Karavastasë.
-O klysh kurvi, lash nam duke vrarë italianë qeflinj, bjeri shkurt, thuaje troç që motrën e ke kurvë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...