Published On: 13 Prill, 2016

Klosi: Hedh dyshime me helikopterin e rrëzuar në Shkodër

Ish-kreu i Shërbimit Informativ, Fatos Klosi është shprehur se Ministria e Mbrojtjes ka gabuar kur kërkoi ndihmën e ekspertëve francezë në zbardhjen e shkaqeve të rrëzimit të helikopterit ushtarak në Shkodër.

Klosi është shprehur për të përditshmen “Sot” se në proçesin hetimor, në vend të Francës duhet të përfshihej një shtet tjetër, që të shmangeshin dyshimet për manipulim të fakteve të errëta, të cilat do të zbardhin tragjedinë ku humbën jetën dy pilotë si dhe mbeti i plagosur një tjetër efektiv.

Ish-Kreu i SHISH hedh dyshime se përse kutia e kontrollit duhet të shkonte në Gjermani për hetim dhe jo në një shtet tjetër.  Ndërkaq Klosit i ka bërë përshtypje fakti që Ministrja Mimi Kodhelli nxitoi të shpallte dëshmorë dy pilotët që humbën jetën.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...