Published On: 16 Janar, 2016

Klopp: E refuzova Unitedin

  • Jurgen Klopp ka zbuluar se Manchester Unitedi i ishte afruar për t’u bërë menaxher i ri, por ka refuzuar të largohet nga Borussia Dortmundi.

Gjermani 58-vjeçar do t’i prijë Liverpoolit në ndeshjen ndaj rivalëve që zhvillohet nesër, pasi zëvendësoi Brendan Rodgersin në postin e menaxherit.

Klopp ka pasur disa oferta për t’u larguar nga Gjermania, por derisa ishte në Dortmund ai ka zbuluar se kishte shprehur interesim United, klub që në vitin 2013 po kërkonte pasardhësin e Sir Alex Fergusonit.

“Ne biseduam”, ka thënë Klopp. “Nuk biseduam gjatë, por për mua ishte shumë. Ishte nder i madh, të jem i sinqertë”.

“Atë kohë kishte interesim, por nuk mund të largohesha nga Dortmundi. Kjo është e tëra. Ju jeni në prill dhe në mesin e planifikimeve për sezonin e ardhshëm”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...