Published On: 24 Shkurt, 2016

Klopp: Duhet ta fitojmë EL

  • Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, thotë se është i fokusuar tërësisht në ndeshjen ndaj Augburgut në Europa Ligë, dhe nuk është duke menduar për finalen e Kupës së Ligës.

Klopp ka mundësinë që të fitojë një trofe te Liverpooli vetëm katër muaj pasi mori postin e kryetrajnerit, këtë të diele në finalen ndaj Manchester Cityt.

Gjithsesi, para se të zhvillojë ndeshjen e kthimit në 1/16-ën e finales në Europa Ligë (ndeshja e parë 0 me 0) të enjten, Klopp thotë se është i fokusuar plotësisht në ndeshjen ndaj gjermanëve.

“Nëse mendoni për hapin e dytë, para të parit ju do të rrëzoheni gjithmonë”, ka thënë Klopp në konferencën për media.

“Në këtë garë kemi synime të mëdha, por kjo varet nga performancat dhe në atë që tregojmë kundër Augsburgut. Situata është e qartë për ne. I dimë kualitetet e Augsburgut. Ndeshja e nesërme është e madhe. Nuk mendoj se ka pasur një javë, që prej se jam këtu, që nuk ka qenë e rëndësishme”, ka shtuar ai.

Liverpooli nuk ka fituar asnjë trofe që nga viti 2012 në Kupën e Ligës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...