Published On: 4 Korrik, 2016

Klientët, ja si na ‘plaçkiti’ sot ‘ProCredit’-i në Mitrovicë

Shumë qytetarë të Mitovicës sot kanë mbetur të pakënaqur me shërbimet e bankës ‘ProCredit’ në Mitrovicë, pasi që ata nuk kanë pasur mundësi t’i tërheqin të hollat në bankomat.

Disa klientë të kësaj banke janë ankuar në portalin Veriu.info, duke treguar se kanë qenë të detyruar që parat t’i tërheqin në sportelet e bankës, e që me tarifat e saj, sipas tyre, iu është dashur të paguajnë nga 1.5 euro, përderisa në bankomat tërheqja e të hollave është pa provizion.

‘Banka me qëllim e ka ndërpre bankomatin, për me na shti me i tërheq paret në sportele, pasi që e dinë se neve gjithqysh na duhen paret sot sepse nesër është ditë Bajrami. Kjo është plaçkitje, s’mund të quhet ndryshe”, thotë një klient për Veriu.info.

Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, i cili ka treguar se një qytetar është ankuar në polici.

“Sipas një qytetari, filiali i Pro Credit në Mitrovicë në orët e pasditës nuk ka para në bankomate për shërbim të qytetarëve, ku kjo ka bërë që rendi i pritjes të shtohet, si dhe qytetarët janë të detyruar të hyjnë në sportele për shërbime ku u ndalohet taksa. Sipas qytetarit, kjo bëhet me qëllim që klientët të hyjnë brenda në sportele, duke ditur se nevojat për para janë të domosdoshme për festën e Bajramit”, tha Zahiti për Veriu.info.

Edhe zyra për informim e ProCredit-it e ka konfirmuar rastin, por nuk ka pranuar t’i jep shpjegime më të hollësishme, pasi që sipas tyre, vetëm të mërkuren mund të dihet se çka e ka shkaktuar këtë./Veriu.info/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...