Published On: 19 Prill, 2016

Kleroifashizmi i Gruevskit & Co arreston gazetaret kosovar

Ni gjysemshteti (pa emer nderkombetarisht te pranuem) dhe gjysem-Republike – sepse sillet si ni tirani e vocerr – sidmos kur jane ne pyetje fqinjte dhe bashkqytetaret e tyne Shqiptare, i erdhi rasti me arrestu gazetar dhe kete vetem pse jane shqiptar dhe pse jane nga Prishtina. Ky shtet pa dinjitet e unitet kombetar dhe pa integritet nderkombetar po do me kallxu muskuj ndaj fjales se lire, por zyrtaret ne Shkup duhet ta dijne se keshtu ka nise teposhteza e ish federates jugosllave deri ne shperbamje!

Keso masa perdorte ne vitet ’90 edhe fashizmi i Millosheviqit, por ai ne fund doli jo vetem humbes por edhe si kriminel me damke!

Shkupi zyrtar urgjentisht duhet me i liru gazetaret e Gazetës Express, Artan Haraqija, Halil Halili dhe Ilir Ajdini duke u kerku falje atyne dhe tane kosovareve per keto tendenca animqsore e fyese.

Sepse ne Europe ma kso budallalleqesh (arrestimi i gazetareve) nuk ndodhin!

Ndersa Ali Ahmeti dhe injorantet perrreth tij pushtetin duhet ose ta perdorin per te miren e te gjitheve – pra edhe shqiptareve – e jo si pushtet personal per me u shndrru ne milionera si vllaznit e tij ideologjik ne Prishtine, ose duhet ta braktisin !?

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Banalisti datkom thotë:

    Gruevci eshte klerofashist, lr ti kleroahmakist….se edhe ti kogja nifar mislimani i rakut je….

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...