Published On: 23 Mars, 2016

Klani e glorifikon SHIK-un me të dënuar për krime! (Video)

I dënuari në rastin “Bllaca”, Shaban Syla ka folur  për Klan Kosovën nga burgu i Dubravës.

Shaban Syla, i dënuar në procesin gjyqësor të njohur si Bllaca II, në këtë intervistë të dhënë për Klan Kosovën ka thënë se po vuan një në Burgun e Dubravës, për një vepër që nuk e ka bërë.

Syla  ka folur me admirim për SHIK-un, organizatë për të cilën partitë opozitare kanë kërkuar edhe hetim parlamentar, ndërsa thotë se nuk ka qenë asnjëherë anëtar i kësaj strukture.

Gjithashtu Shaban Syla ka thënë së është në dijeni që kanë ndodhur shumë vrasje pas luftës por, ky i dënuar shprehet i sigurt se nuk e di se kush i ka kryer këto vrasje.

Ai ka pasur shumë fjalë ka për dëshmitarin e Prokurorisë Nazim Bllaca ku thotë se e ka njohur në kohë lufte, dhe si dëshmitar është përgatitur në Beograd.

Sipas Sylës, Bllaca pasi ishte kthyer nga Serbia, kishte filluar të shantazhonte Fahredin Gashin, i cili po mbahet në burg.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...