Published On: 3 Gusht, 2017

Kjo video dëshmon çfarë ka bërë Messi për Neymar (Video)

  • Në gjithë debatin që po bëhet rreth largimit të Neymar nga Barcelona për të shkuar në Paris, ekziston një arsye kryesore pse ai vendosi ta braktisë klubin spanjoll.

Braziliani duket se po dëshiron të ikën nga hija e Lionel Messi për t’u bërë forca kryesore e një gjigandi evropian.

Marrëdhënia e Neymar dhe Messi ka qenë gjithmonë e mirë në fushë, duke punuar së bashku për të nxjerrë në fund sulmin më të mirë në botë, së bashku me Luis Suarez, transmeton Gazeta Express.

Neymar ndjen se duhet të ndahet nga kjo treshe për të përmbushur ambiciet e tij nën fanellën e PSG.

Arsyeja kryesore është se Messi ka vepruar si një shërbyes besnik prej ardhjes së tij në Barcelonë më 2014, çdo sezone duke i dhënë atij shumë shanse, shanse këto të cilat shpesh ai ka dështuar t’i shfrytëzojë.

Një video që tregon se sa shumë i ka ndihmuar Messi brazilianit duke ia gjuajtur topin gjithmonë, është bërë hit në Twitter.

Videoja tregon se Messi ka provuar t’i ndihmojë brazilianit aq sa ka mundur.

Shikojeni:

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...