Published On: 30 Maj, 2017

Kjo veturë luksoze trirrotëshe do t’ju mahnisë (Foto)

  • Është prezantuar vetura më e re e vitit 2017, Vanderhall Laguna.

Versioni i ri i modelit Laguna, i kompanisë Vanderhall, vjen me një mini-interier i cili përfshinë sistemin e zërimit përmes lidhjes Bluetooth prej 600 W.

Nën kofanon e kësaj veture luksoze tre-rrotëshe, gjendet motori 1.4-litër Turbo me kapacitet prej 200 kuajfuqi, i cili është në kombinim me marshin automatik me gjashtë shpejtësi, transmeton Koha.net. Motori është i huazuar nga kompania e njohur General Motors.

Modeli standard Laguna kushton rreth 50 mijë dollarë dhe vjen me karrocerinë e bërë nga fibra të karbonit, maskën e përparme me ngjyrë të zezë, rrotat 18-inç e shumë komponente të tjera të cilat në çdo moment mund të bëhen të veçantë.

Kombinimi premium i elementeve nga lëkura, tepihët me ngjyrë të zezë mat, rrotat e mëdha dhe instrument-tabela bëjnë me dije se pronarëve të këtij modeli të ri të 2017-ës mund t’ju kushtojë më shumë para.

Modeli më i ri i serisë Vanderhall Laguna Bespoke Motoring Experience, ka një çmim prej 77 mijë dollarë, por pronarëve potencialë i mundësohet që të zgjedhin në mes të 104 llojeve të lëkurës dhe 120 interierëve sintetik, si dhe detajet tjera të cilat i ofron kompania Vanderhall.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...