Published On: 11 Shkurt, 2016

Kjo recetë ka shumë efekte pozitive për të prekurit nga kanceri

  • Receta që gjeni më poshtë ka pasur shume efekte pozitive për ata që vuajnë nga kanceri, por edhe nga sëmundje të tjera.

Përbërësit për të janë 400 gramë grurë, 400 gramë arra, 15 thelpinj hudhre, 15 limonë dhe 1 kg mjaltë.

Fillimisht zihet gruri dhe pasi të ftohet i hidhet lëngu i 15 limonëve dhe hudhrat e shtypura mirë. Më pas shtohen edhe arrat e copëtuara dhe mjalti dhe përzihen mirë. Kjo masë duhet ruajtur në një kavanoz të mbyllur e në vend të thatë. Konsumohet gjysmë ore para çdo vakti, por vetëm me lugë druri ose plastike, asnjëherë me lugë metalike. Mund të konsumoni 2-3 lugë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...