Published On: 27 Mars, 2016

Kjo na ka quajtur qyqarë, pas 11 vjetëve tregon në internet si bëhen orgjit


Timi Shkupi

 

Ne politike nuk ka moral. Ka kritere te imponuara ne shoqeri si vlera, qe percaktojne pergjegjesite insitucionale te individeve, qe me shume kane te bejne me ligjet e riprodhuara nga kokat njerzore dhe jo nga autoriteti me i larte, Zoti i Gjithesise!

Mund te me tregon kush se cilat kritere ne shqiptaret e Maqedonise i kemi imponuar ne shoqeri, qe te kerkojme moral ne politike, te mbrojme pergjegjesite institucionale nga te pamoralshmit? Kur te pamoralshmit jane te mbrojtur, te kerkuar dhe per cudi te votuar?

A nuk e kemi pare Edi Ramen lakuriq, por sot e kemi Kryeminister te Shqiperise?

(Lexoni e trishtonu: 

http://www.shqiptari.eu/skandal-trishtues-erotik-ermira-mehmeti-me-musa-xhaferi-ia-ha-krejt-ngulja-incizim-18/ )

Nuk kam aspak te drejte morale, politike, por edhe njerzore t’i perzihem ndokujt si i imponon afersite seksuale me kolegun e tij (te saj) partiak.

Nuk e kam aspak ndermende te behem rojtar (pazaq) i ndokujt ne lidhje se si e shpon zuzen apo biren! As nuk do te kisha pranuar te shes moral mbi te pamoralshmit, edhe pse kurre nuk ju kam besuar dhe kurre nuk i kam votuar! Sikurse nuk do te kisha pranuar te jem nje nga kater deshmitaret per ta rrahur te pamoralshmin dhe te pamoralshmen me 100 kamxhik ne vend publik

Por, per qendrime politike ku besoj, ashtu sic ju tregova nje nate permes nje video te gjate 24 minuteshe, ju doli se familja eshte e dyta ne konceptin tim te djathte politik, pasi ne te gjithe jemi fryt i dashurise prinderore. Keshtu kush e prek kete shtylle te dyte, nuk mund te jete me mua ne rrugetimin per te federalizuar shtetin e Maqedonise, qe integristet me konceptin e majte i integruan shqiptaret ne Republiken e Ilindenit dhe i shkatrruan shume familje shqiptare.

Citat nga shkrimi im i botuar ne gazeten Fakti ne vitin 2005:

“Ju shkruani “sa sa e njoh organizimin dhe zhvillimin e luftës”. Është e vërtetë se nuk e njoh organizimin e kryengritjes së Ali Ahmetit, nuk kam qëlluar aty ta njoh prej së afërmi organizimin e saj. As nuk kam dëshirë të pretendoj se jam ekspert i kësaj fushe, por të jeni i sigurtë se edhe unë bëj pjesë në “qyqarët” e diasporës, siç ka qejf të na quaj zëdhënsja e BDI-së, Ermira Mehmeti. Ajo ka harruar se ne “qyqarët” kontribuam që kryengritja e Ali Ahmetit të shndërrohet në luftë të përgjithshme të shqiptarëve në Maqedoni.”

P.S.
Kjo na ka quajtur qyqare ne vitin 2005. Sot pas 11 vjeteve behet qyqare ta besoje secili shqiptare ne internet se si e bene punen e orgive seksuale me se miri.

Kurse ky i klanit te Zajasit, dite e me shume po tregohet se nuk ka perfaqesuar interesat e anetareve dhe perkrahesve te BDI-se.

Mbetet vete BDI-ja te mirret me te, por nese fiton koncepti jone, atehere ne do t’i kerkojme llogari per sende tjera dhe jo per orgi seksuale!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...