Published On: 24 Korrik, 2016

Kjo ishte vetura zyrtare për bartjen e delegacioneve që vinin në Kosovë

 

Mithat Lepaja

Kjo fotografi eshte e dates 13. 12. 1960 e dajes tim Lutfi Ajvazi ( tani 82 vjeçar). Ai e voziste kete veture zyrtare per bartjen e delegacioneve qe vinin ne Kosove. Kjo veture i kishte sherbyer disa vite Fadil Hoxhes dhe ishte e tipit FORD. Fotografia eshte bere ne hapsiren mes Kuvendit te Kosoves (shifet ne anen e majt Kuvendi i cili ende nuk ka qene i perfunduar) dhe nderteses se Komunes mu ne vendin ku sot eshte Permendorja e ashtuquajtur Vellazenim- Bashkim e cila atehere nuk ka qene e ngritur. Ne balle shifet nje pjese e Prishtines se vjeter dhe ato objekte jane rrenuar.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...