Published On: 14 Gusht, 2016

Kjo foshnje u lind dy muaj pasi i vdiq nëna

Një foshnje është ‘mbajtur në jetë’ përreth dy muaj pasi nëna e saj vdiq, në qytetin perëndimor Wroclaw të Polonisë.

Nëna e foshnjës me emrin ‘Wojtus’ kishte vdekur nga një tumor në tru në javën e 17-të të shtatzënisë së saj, por pasi foshnja e saj e palindur ishte ende gjallë, organet e saj vitale u mbajtën të aktivizuara derisa u bë e mundur lindja e foshnjës.
Wojtus u lind 55 ditë pas vdekjes së nënës së tij, dhe më pas u lëshua nga spitali me babin e tij, transmeton Gazeta Express.
Nëna e vdekur, të cilës nuk iu bë i njohur emri, kishte dhjetë vjet që e dinte se kishte tumor në tru.
Megjithatë, ajo kishte refuzuar t’i nënshtrohej një operacioni të rrezikshëm në tru për ta hequr tumorin, dhe në vend të operacionit vendosi që të jetonte pjesën e mbetur të jetës së saj me tumor.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...