Published On: 30 Tetor, 2016
Bota |

Kjo është super arma sekrete e Putinit (Foto)

Tensionet mes Rusisë dhe Perëndimit duken të gatshme për t’u bërë edhe më armiqësore pas zbulimit të armës më të fundit sekrete të presidentit rus, Vladimir Putin.

Tanku robotik është i përgatitur për misione të shpërthimit në zona të fatkeqësisë, sic është Siria, por po ashtu mund të përdoret edhe në luftë nga ushtarët e Putinit, transmeton Express.

Ajo mund të drejtohet në mënyrë manuale, si dhe mund të punojë në terrene të vështira, siç është bora apo rëra. Brenda asaj gjenden disa kamera për çaktivizimin e bombave dhe sensorëve të rrezatimit në rast të ndonjë shpërthimi bërthamor.

I njohur si “MRP-300”, ky mjet është prodhuar nga kërkuesi shkencorë në ministrinë ruse të Mbrojtjes./Express/

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...