Published On: 27 Prill, 2017

Kjo është skuadra e vetme që mund ta fitojë tripletën

  • Juventus është skuadra e vetme që këtë edicion mund të fitojë tripletën

Pas humbjes së Monacos 5:0 nga PSG dhe eliminimit nga Kupa e Francës, Juventus ka mbetur skuadra e vetme që po lufton për të tre titujt e mundshëm apo tripletën.

Juventus është në gjysmëfinale të Lugës së Kampionëve, është kualifikuar në finale të Kupës dhe kryeson në Serie A.

Kjo do të thotë se të gjithë kundërshtarët e saj këtë edicion, Real Madrid, Barcelona, Bayern Munich, PSG dhe Chelsea janë eliminuar në njërën nga këto tre gara.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...