Published On: 20 Qershor, 2016

Kjo është ndihma që Anglia mund t’ia bëjë sonte Shqipërisë

Shqipëria ka shënuar fitore minimale 1:0 kundër Rumanisë, për të ruajtur gjasat për kualifikim në Euro 2016.

Shqipëria ka shënuar fitore minimale kundër Rumanisë dhe ka siguruar pozitën e tretë në Grupin A, ku prijnë Franca dhe Zvicra.

Por, Shqipëria ende nuk e ka siguruar kualifikimin në 1/8 e finales dhe për këtë duhet të pres ndeshjet në pesë grupet tjera.

Nga gjashtë Grupe sa janë, katër vendet e treta do të kualifikohen, ndërsa dy më të dobëtat do të eliminohen.

Ndihmën e parë Kombëtares mund t’ia bëjë Anglia, e cila sonte duhet të mposhtë me rezultat më të thellë se 3:0 Sllovakinë, ndërsa Uellsi të fitoi ose barazoi me Rusinë. /Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...