Published On: 8 Korrik, 2016

Kjo është kërkesa zyrtare e Prokurorisë për Ballistin

Prokuroria ka kërkuar 2 vite burg për Ismail Morinën, i cili ngriti dronin në stadiumin e Beogradit, në ndeshjen Serbi-Shqipëri.
Morina u arrestua në flagrancë me pistoletë para ndeshjes së kthimit Shqipëri-Serbi, në “Elbasan Arena”.

Procesi ndaj Morinës u zhvillua me gjykim të shkurtuar dhe në rast dënimi, ai ulet me 1/3.

Morina u prangos së bashku me Denis Ballën, Erjon Bahushi dhe Marin Rexhën.

Tre shokët e Morinës akuzohen për mos kallëzim krimi dhe për këta, Prokuroria kërkon nga 6 muaj burg secili.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...