Published On: 14 Qershor, 2017

Kjo është femra më e votuar në Gjilan, nga Lëvizja Vetëvendosje

Kandidatja për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Besa Baftiu, është personi me i votuar në Gjilan nga kjo parti.Baftiu ka lënë pas kandidatë të partive tjera me 7239 vota në këtë komunë.“Ende nuk i kemi të gjitha informacionet për të gjitha vendvotimet, ndonëse shumicën e votive të marra i kemi në Komunën e Gjilanit ku janë 7230 dhe po besoj se ky numër do të rritet” ka thënë kandidatja për deputete nga VV, Besa Baftiu për Indeksonline.

Valentina Bunjaku Rexhepi, e cila është kryesuese e Kuvendit të komunës së Gjilanit ka marr 5030 vota.Lirie Kajtazi nga LDK, ka 4626 vota.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...