Published On: 14 Janar, 2016

Kjo është e ardhmja e Mavrajt

Mërgim Mavraj ka pak gjasa që të largohet nga Koln sipas drejtuesve të klubit.

Pavarësisht lajmeve që kanë qarkulluar se Munich 1860 e kërkon me ngulm Mërgim Mavrajn, pasi trajneri i skuadrës së Bundesligës së dytë, Beno Mohlmann e pëlqen së tepërmi mbrojtësin shqiptar, sipas një prej drejtuesve të Kolnit janë të pakta shanset që Mavraj të largohet nga skuadra e tij aktuale.

Jorg Schmadtke në një intervistë për mediat gjermane deklaroi se për momentin Kolni ka në dispozicion vetëm 3 qendërmbrojtës.

Kështu, që të tre janë të domosdoshëm për skuadrën pasi trajneri Peter Stoger në fazën e dytë të sezonit po mendon të aplikojë një skemë me tre mbrojtës, dhe nëse kjo ndodh, Mavraj do të marrë pozicionin e tij në qendër të prapavijës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...