Published On: 16 Prill, 2016

Kjo është atmosfera momentale para Qeverisë

Protestuesit kanë arritur para Qeverisë ku për të 5 ditë me radhë po protestojnë kundër vendimit të kryetari Gjorge Ivanov, për të falur politikanët ndaj të cilëve është nisur procedurë gjyqësore.

Ata kërkojnë dorëheqjen e tij si dhe të mos mbahen zgjedhje më 5 qershor, ngase sipas tyre nuk ka kushte për zgjedhje të drejta dhe demokratike.

 Ndryshe protestën mund ta ndiqni edhe sonte live në faqen tonë në facebook, duke klikuar këtu.


Protesta-qeveria by tvshenjaofficial

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...